Sütyen Bedeni Hesaplama

SÜTYEN BEDENİNİZİ NASIL ÖLÇEBİLİRSİNİZ?
BANT ÖLÇÜNÜZ
Desteksiz bir sütyen giyerek aynanın karşısına geçin. Mezurayı sırtınızdan getirerek iki kolunuzun altından geçirin ve göğsünüzün üst kısmına yerleştirin. Mezuranın sütyen bandı seviyesinde ve yere paralel olduğundan emin olun. Çıkan sayı küsüratlı ise yukarı yuvarlayın, bulduğunuz sayı bant ölçünüzdür.
GÖĞÜS ÖLÇÜNÜZ
Mezurayı sırtınızdan getirerek iki kolunuzun altından geçirin ve göğsünüzün tam üstündeki en geniş kısmından ölçün. Mezuranın sütyen bandı seviyesinde ve yere paralel olduğundan emin olun. Çıkan sayı küsüratlı ise yukarı yuvarlayın, bulduğunuz sayı göğüs ölçünüzdür.
DOĞRU SÜTYEN ÖLÇÜNÜZÜ HESAPLAYIN

Maalesef beden ölçünüz koleksiyonlarımızda bulunmamaktadır.

DAHA FAZLA YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Mağazalarımızı ziyaret ederek Sütyen Uzmanlarımızdan destek alabilirsiz.

Uzmanlarla kişiye özel kabin deneyimi hem hızlı hem de ücretsiz.

Victoria's Secret Sütyen Bedeni Hesaplama

Başarılı, bakımlı ve mutlu kadınların en önemli sırrı kendilerine olan güvenleridir. Bu güven neler başardıkları kadar nasıl göründükleri ve kimliğini ne kadar yansıttıkları ile de alakalıdır. Kıyafetlerinizi mükemmel bir şekilde taşımanız için göğüslerinizi kusursuzca kavrayıp vücudunuzu şekillendiren, size kazandırdığı görünüm ile öz güveninizi arttıran sütyen, üzerinizde taşıdığınız en değerli şeylerden biridir.

Bütün dünyada bakımlı ve cesur kadının adeta sembolü olmayı başaran Victoria’s Secret, sütyen kategorisinde de çok güçlü. Kadınların kendine özgü tarzı ile özel ve hangi göğüs anatomisine sahip olursa olsun iyi bir tasarımla ideal forma kavuşacağını bilen marka, bu etkiyi standartların ötesine taşıyor. Her kadının doğru sütyen seçimi ile kendine özel en iyi parçayı bulabileceğini biliyor. Ama önce “Doğru sütyen bedeni nasıl hesaplanır?” sorusunu yanıtlamamız gerekiyor.

Sütyen Bedeni Nasıl Ölçülür?

Sütyen seçiminde ölçü ve destek önemlidir. Çünkü gün boyu üzerinizde taşıyacağınız sütyenin ikinci cildiniz gibi bedeninize uyum sağlaması gün içerisindeki motivasyonunuzu, nasıl göründüğünüzü, duruşunuzu ve dolayısıyla ruh halinizi doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle Victoria’s Secret olarak bu konuya önem veriyoruz.

Sütyen bedeninizi ölçerken ve muhteşem uyumu yakalarken bilmeniz gereken ipuçlarını Sütyen Rehberi sayfasından keşfedebilirsiniz.

Doğru sütyen seçimi nasıl olmalı? Elbette doğru sütyen ölçümü ile… Öyleyse siz de doğru sütyen ölçünüzü bulun.

  • Öncelikle doğru sütyen ölçüsü alabilmek için üzerinizde pedsiz ve balensiz bir sütyen olması gerekir. Çünkü göğsünüz en doğal şeklini kapsız ve balensiz sütyen ile alacaktır. Bir de mezuraya ihtiyacınız olacak.
  • Sütyen bedeniniz iki değerden oluşmak zorundadır. Bunlardan biri bant ölçüsü diğeri ise göğüs ölçüsüdür. Her iki ölçümü de kuralına uygun yapmanız önemlidir.

Bant ölçüsü almak için:

  • Mezurayı sırtınızdan göğüs hizasında alıp, koltuk altından geçirip iki ucunu önde buluşturacak şekilde tutun.
  • Mezurayı göğsünüzün üst kısmına yerleştirerek sarın ve ön tarafta buluşturun. Bunu yaparken mezuranın sütyen bandı seviyesinde ve yere paralel tutmaya dikkat etmelisiniz.
  • Doğru sütyen ölçüleri elde etmek için ölçümüzü alırken mezurayı ne çok sıkı ne de çok bol tutmadığımıza emin olmalı ve ölçüm esnasında nefesinizi tutmamalısınız.
  • Eğer ölçüm yarım sayı değerine denk geliyorsa sayıyı bir üst değere, yukarı yuvarlayın. Çıkan değer bant ölçünüzdür, ölçümü bir kenara not edin.

Göğüs ölçüsü (Kap ölçüsü) almak için:

  • Göğüs kabı ölçümünde de yine mezurayı sırtınızdan getirip, koltuk altınızdan geçirerek öne doğru gelecek şekilde tutmalısınız.
  • Mezurayı göğüs ucundan, göğsün en geniş yerinden geçecek şekilde yere paralel hizalayın.
  • Ölçüm sırasında yine mezurayı sıkmamaya ya da gevşek bırakmamaya dikkat etmeli, ölçüm esnasında nefesinizi tutmamalısınız.
  • Ölçüm buçuklu bir değer çıkarsa ölçümü bir üst sayıya, yukarı yuvarlayın. Aldığınız değeri bir kenara not ediniz, çünkü bulduğunuz sayı sizin göğüs ölçünüzdür.

Göğüs kabı ölçümünde elde ettiğiniz değerler alfabetik olarak A’dan D’ye kadar artan referans değerler aralığında yer alır.

Her bir sütyen bedeni; bant ve kap ölçüsü olmak üzere iki değerin kombinasyonu şeklindedir. Bu kombinasyonun hangi bedene denk geldiğini öğrenmek ve doğru sütyen seçimi için tek yapmanız gereken sütyen ölçümü sonucunda elde ettiğiniz bant ölçünüzü ve göğüs ölçünüzü web sitemizde bulunan sütyen beden hesaplayıcısına girmek. Gerisini uzmanı Victoria’s Secret uzmanlığına bırakın!

Daha fazla göster
Daha az göster