Anneler Günü

Anneler Günü

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar gününde kutlanan Anneler Günü, hem çok özel, hem de çok duygusal bir özel gündür. Bu günde, annelerin sevgi, özveri ve fedakarlığı takdir edilirken; aynı zamanda onlara hediyeler alınır ve mutlu edilmeye çalışılır. Kökenleri Amerika Birleşik Devletleri'ne dayanan Anneler Günü, günümüzde birçok ülkede çeşitli etkinlikler düzenlenerek ve özel hediyeler alınarak kutlanmaktadır. Eğer annenize yaptığı fedakarlıklar için teşekkür etmek ve ona harika bir hediye almak istiyorsanız, Anneler Günü bunun için oldukça doğru bir tarihtir.

Anneler Günü Hikayesi ve Ortaya Çıkışı

Anneler Günü'nün kökeni, aslında 19. yüzyılın sonlarına dayanmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Anna Jarvis adında bir kadın, annelerin fedakarlıklarını takdir etmek ve onlara özel bir gün ayırmak için çalışmaya başlar. Jarvis 12 Mayıs 1907 tarihinde, Grafton, Batı Virginia'daki St. Andrew's Methodist Kilisesi'nde annesi Ann Reeves Jarvis'in ölümünden sonra bir anma töreni düzenlemek ister, annesine sevgi ve fedakarlığı için teşekkür etmeyi amaçlar. Anna Jarvis, bu törenden sonra anneleri anmak için çalışmalar yapmaya devam eder. 7 yıl devam eden planlamalar sonucunda, 9 Mayıs 1914'te ABD başkanı Woodrow Wilson, Anneler Günü'nü resmi olarak kutlamak için bir bildiri yayınlar. İşte Anneler Günü de bu tarihten sonra tüm dünyada Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanmaya başlar. Artık Anneler Günü, birçok ülkede çok özel bir gün olarak kabul edilir.

Anneler Günü Ne Zaman 2024?

Anneler Günü, genel olarak her sene Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanmaktadır. Dolayısıyla, 2024 yılında Anneler Günü, 12 Mayıs Pazar gününe denk gelmektedir.

Anneler Günü Hediyesi

Anneler Günü hediyesi sayesinde, annenizi mutlu edebilir ve ona duygusal anlar yaşatabilirsiniz. Elbette bir annenin evladından illa da bir hediye beklentisi yoktur. Ancak hediye almak, hangimizi mutlu etmez ki, değil mi? Anneler günü hediyesi de tam da böyle bir noktada önem kazanmaktadır. Kimi zaman bir parfüm, kimi zaman bir takı, kimi zaman bir gömlek ya da pijama takımları arasından seçeceğiniz şık bir pijama. İşte annenizi mutlu edebilmek bu kadar kolay. Unutmamak lazım ki, hediye tercih ederken en önemli nokta annenizin hoşlanacağı ve beğeneceği ürünleri incelemektir. Böylece, annenizi daha da mutlu edebilir ve ona severek kullanacağı ürünler alabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için de çok yüksek bütçelere ihtiyacınız olmayacak. Çünkü markalar, Anneler Günü öncesinde büyük kampanyalara girmekte ve fiyat olarak da son derece cazip hale gelmektedir. Victoria's Secret anneleri mutlu edecek hediye alternatifleri ile doludur. Yeni anneler için pratik ve şık emzirme sütyeni modelleri, klasik anneler günü hediyesi denince akla gelen parfüm çeşitlerinin en iddialı olanlarını bulabilirsiniz. Victoria’s Secret farkıyla alacağınız anneler günü hediyesi, annenizi çok mutlu edecek. Kalıcılığı günler boyu süren ve kokusuyla kendisine hayran bırakan bu parfümler, eminiz ki annenizi de etkilemeyi başaracak. Burada önemli olan, annenizin hoşlandığı koku tarzını bilmek ve tercihi de bu yönde yapmaktır. Örneğin, anneniz daha soft kokulardan hoşlanıyorsa Very Sexy Oasis kokusunu tercih edebilirsiniz. Ya da anneniz, daha ağır kokular tercih ediyorsa kalıcılığıyla kendisine hayran bırakan Very Sexy Night’ı seçebilirsiniz. Bu ürünleri tek tek alabileceğiniz gibi, dilerseniz vücut losyonu ve vücut spreyi ile de takım yapabilir ve kalitesi ile kendisine hayran bırakan muhteşem bir set yaratabilirsiniz. Unutmayın, kalıcı ve özel bir parfüm, aynı zamanda annenizin imzası olabilir.

Anneler Günü Hediyesi Nasıl Seçilir?

Anneler Günü'nde hediye seçmek, aslında son derece kolaydır. Çünkü bazı seçenekler vardır ki, herkesi mutlu eder ve herkesi kendisine hayran bırakır. İşte Victoria's Secret markası da, tam da böyle bir örnektir. Peki, hediye seçerken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir? Gelin bakalım:

 • Annenizin ilgi alanlarını ve hobilerini düşünün: Annenizin sevdiği şeyleri düşünün ve hediye seçeneklerinizi de bunlar arasından belirleyin. Örneğin, anneniz müzik dinlemeyi seviyorsa, bir müzik çalara veya kulaklık setin doğru bir tercih olabilir. Aynı şekilde anneniz ev giyimine özen gösteriyorsa da, Victoria's Secret pijama takımları da doğru bir seçenektir.
 • Annenizin tarzını düşünün: Annenizin giyim tarzı, takı tercihleri ve ev dekorasyonu size hediye seçerken yol gösterecektir. Örneğin, anneniz hoş kokular seviyorsa, Victoria's Secret parfüm çeşitlerinden annenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.
 • Hediyenizin özel ve anlamlı olduğundan emin olun: Annenize verdiğiniz hediyenin onun için özel ve anlamlı olduğundan emin olun. Böylece hediyeniz daha anlamlı olacak ve daha kalıcı bir iz bırakacaktır.
 • Erken planlama yapın: Hediyenizi önceden planlamak, hem daha doğru, hem de daha kolay hediye bulmanızı sağlar.

Anneler Günü Hediyesi Olarak Ne Alınır?

Anneler Günü'nde annenize verebileceğiniz pek çok hediye seçeneği vardır. Burada önemli olan ne alacağınız değil, annenizin ne ile mutlu olacağıdır. İşte, sizin için birkaç küçük tavsiye:

 • Victoria’s Secret Pijama Takımları: Victoria's Secret, kadın iç giyim ve pijama takımları konusunda adını tüm dünyaya duyurmuş, kalitesi ile bilinen bir markadır. Victoria's Secret pijama takımları, hem çok şık, hem de çok rahattır. Genellikle yumuşak kumaşlardan yapılan bu şık pijama takımları, pamuklu, saten, ipek kumaşlardan üretilebilir. Victoria's Secret pijama takımları, Anneler Günü için de oldukça şık bir hediye seçeneğidir. Dilerseniz günlük kullanıma uygun modelleri tercih edebilir, dilerseniz şıklığı ile kendisine hayran bırakan, saten takımları da alabilirsiniz. Böylece annenize sevginizi gösterebilir ve onu mutlu edebilirsiniz.
 • Victoria's Secret Parfüm: Annenize özel, onun tarzını yansıtacak, size her zaman onu hatırlatacak muhteşem bir hediye seçeneği: Victoria's Secret Parfüm.
 • Victoria's Secret Sütyen Modelleri: Eğer annenize kullanışlı ve kaliteli bir hediye almak istiyorsanız, bu seçeneği de tercih edebilirsiniz. Her bedene ve her tarza uyum sağlayan Victoria's Secret sütyen modelleri, rengarenk seçenekleri ile sizi bekliyor.
 • Çiçekler: Anneler Günü'nde en yaygın hediyelerden bir diğeri ise çiçeklerdir. Pijama takımları ile beraber alacağınız çiçekler, annenizin kalbini kolayca fethetmenizi sağlar.
 • Takı: Annenize şık bir kolye, zarif bir bilezik veya inci bir küpe hediye edebilirsiniz. Annenizin tarzına uygun takıları seçerek, ona mutluluk armağan edebilirsiniz.
 • Spa paketi: Anne demek, emek demek, değil mi? Fedakarlık, çaba demek. Anneler Günü’nde annenize bir spa paketi hediye ederek onun rahatlamasını sağlayabilir ve onu stresten uzaklaştırabilirsiniz. Böylece annenizin de masaj eşliğinde dinlenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Hediyelik eşya: Annenize özel bir hediye seçerek de, onu mutlu edebilirsiniz. Örneğin annenizin adına özel bir kupa yaptırabilir, çerçeve veya magnet gibi küçük hediyelik eşyalar tercih edebilirsiniz.

Yeni Anneye Anneler Günü’nde Ne Hediye Edilir?

Yeni bir anneye Anneler Günü'nde hediye vermek, hem anneler gününü daha anlamlı, hem de daha iz bırakan bir hale getirir. İşte, yeni bir anneye alınabilecek Anneler Günü hediyeleri için birkaç öneri:

 • Kişiye Özel Hediye: Yeni annenin ismini veya bebeğinin ismini yazdırabileceğiniz özel bir hediye seçebilirsiniz. Böylece, daha anlamlı bir hediye tercih etmiş olursunuz.
 • Bebek Fotoğrafçılığı Seansı: Yeni annenin bebeğinin ilk fotoğraflarını ölümsüzleştirmek amacı ile, ona bir bebek fotoğrafçılığı seansı alabilirsiniz. Eğer bebeğin doğumu, anneler gününe yakın bir tarihe geldiyse bu tercih çok doğru olabilir.
 • Kişisel Bakım Seti: Yeni annelere alacağınız kişisel bakım seti, annenin kendisine gereken özeni göstermesine yardımcı olur.
 • Bebek Bakım Seti: Yeni anneler, bebeğin bakımı için birçok şeye ihtiyaç duyarlar. Onlara alacağınız bebek bakım seti, oldukça yerinde bir tercih olabilir.
 • Uyku Seti: Yeni annelerin uyku kalitesi genellikle düşüktür. Anneye alacağınız rahat bir uyku seti, annenin dinlenmesine ve rahatlamasına imkan sağlar.
 • Pijama Takımları: Yeni doğum yapan bir anne, bebeğin büyüme sürecinde genel olarak evde vakit geçirir. Dolayısıyla da ev giyimine çok ihtiyaç duyar. İşte, Victoria's Secret pijama takımları bu konuda oldukça doğru bir seçenek oluşturur.
 • Kitap: Yeni bir anne olmak, birçok soru işaretine yol açabilir. Yeni doğum yapan anneye bebek bakımı ile ilgili kitaplar hediye edebilir ve onların bu sürece daha kolay adapte olmasını sağlayabilirsiniz.

Anneler Günü İndirimleri

Anneler Günü yaklaştıkça birçok mağaza, Anneler Günü'ne özel indirimler sunar, kampanyalar yapar. Bu özel günde annenize alacağınız hediye, indirimler sayesinde de çok daha avantajlı hale gelebilir. Burada önemli olan, kampanyaları takip etmek ve hediyenizi de son dakikaya kalmadan seçmektir. Böylece rahat rahat mağazaları dolaşabilir, alacağınız hediyeyi de telaş etmeden alabilirsiniz.

Anneler Günü Mesajları

Anneler Günü, annelerimize sevgimizi, saygımızı ve ona duyduğumuz minneti göstermek için kutlanan çok özel bir gündür. Annelerimizi sevindirecek güzel sözler söylemek ve duygusal mesajlar göndermek, onlara verilebilecek en güzel hediyelerden biridir. İşte, Anneler Günü için kullanabileceğiniz bazı mesaj örnekleri:

 • Sevgili anneciğim, seni sevmek ve sana minnettar olmak için değil Anneler Günü, bir ömür yetmez. Seni çok seviyorum, günün kutlu olsun.
 • Annem, sen benim hayatımdaki ışığım, güneşim, sahip olduğum en değerli şeyimsin. Seni çok seviyorum.
 • İyi ki varsın, seni çok seviyorum annem! Senin sayende ben de kendimi daha anlamlı hissediyorum. İyi ki varsın.
 • Annem sen benim; en iyi arkadaşım, yol göstericim, her şeyimsin. Ben, kelimelerle seni ne kadar sevdiğimi anlatamam. Seninle olmak, bir ömre bedel. Anneler Günü'n kutlu olsun!
 • Canım annem! Her zaman yanımda olduğun, beni sevdiğin ve desteklediğin için sana çok teşekkür ederim. Seni seviyorum ve Anneler Günü'n kutlu olsun!
 • Senin gibi bir annenin çocuğu olmak, benim bu hayatta sahip olduğum en büyük şans. Seni çok seviyorum ve Anneler Günü'n kutlu olsun!
 • Hayatta ne olursa olsun, senin sevgin ve desteğinle her şeyi aşabileceğimizi biliyorum. Seni seviyorum ve Anneler Günü'n kutlu olsun!

Kimi zaman bir mesaj, kimi zaman bir hediye, kimi zaman da masum bir öpücük. İşte annenizi mutlu etmek ve ona olan sevginizi göstermek bu kadar kolay. Ancak tüm bunlardan önemli olan bir şey daha var: Bu özel günü sadece bir güne sığdırmamak, yılın 365 gününü Anneler Günü gibi önemli ve kıymetli geçirmek. Bu ise, sadece sevgi ile mümkün. Siz de sayfadaki seçeneklerden tercih edeceğiniz bir hediye ile annenize bir şıklık yapabilir ve onu Victoria’s Secret kalitesi ile daha da mutlu edebilirsiniz.

Daha fazla göster
Daha az göster
2.350,00 TL KDV Dahil
650,00 TL KDV Dahil
850,00 TL KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
İndirimli Lüks Külotlarda 3 Adet 1500 TL / 5 Adet 2000 TL
Pembe
3.000,00 TL KDV Dahil
3.250,00 TL KDV Dahil
2.350,00 TL KDV Dahil
2.650,00 TL KDV Dahil
2.850,00 TL KDV Dahil
2.350,00 TL KDV Dahil
3.250,00 TL KDV Dahil
9.000,00 TL KDV Dahil
1.900,00 TL KDV Dahil
3.250,00 TL KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim
Kızarmış Şeker Şeritleri
3.250,00 TL KDV Dahil
3.250,00 TL KDV Dahil
4.350,00 TL KDV Dahil
3.650,00 TL KDV Dahil
3.000,00 TL KDV Dahil
4.100,00 TL KDV Dahil
1.500,00 TL KDV Dahil
2.300,00 TL KDV Dahil
1.500,00 TL KDV Dahil
2.850,00 TL KDV Dahil
3.650,00 TL KDV Dahil
3.250,00 TL KDV Dahil
1.750,00 TL KDV Dahil
2.350,00 TL KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Hindistan Cevizi Beyazı
3.650,00 TL KDV Dahil
1.500,00 TL KDV Dahil
3.650,00 TL KDV Dahil
850,00 TL KDV Dahil
Lüks Külotlarda 3 Adet 2000 TL / 5 Adet 2700 TL
Fildişi
3.650,00 TL KDV Dahil
1.900,00 TL KDV Dahil
3.250,00 TL KDV Dahil
Toplam 32 / 286 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle